2015 NPC Nationals Bodybuilding Placings

Florida based competitors placings at NPC Nationals Bodybuilding Championships 2015.

Men’s Bodybuilding Bantamweight Class Kenny Ishikawa - 4th Place Marty Burger - 10th Place Lightweight Class Rafael Gonzalez - 2nd Place (Earned Pro Card) Austin Morell - 7th Place Bryant Hernandez - 16th Place Christopher Lino - 16th Place Davier Maure-Figueredo - 16th Place Roosevelt Woodard - 16th Place Welterweight Class Theodore Atkins Jr. - 1st Place (Earned Pro Card) John Durante - 2nd Place (Earned Pro Card)

Nicholas Austin - 8th Place Julio del Rio - 12th Place Middleweight Class Pablo Ruiz - 2nd Place (Earned Pro Card) Miguel Senior - 8th Place Yasiel Fleites - 9th Place Fraijan Texidor - 10th Place David Calafell - 16th Place Chris MacKenzie - 16th Place Eric Ruiz - 16th Place Light Heavyweight Class Arturo Mendez - 15th Place Omar Garcia - 16th Place Luke Scherer - 16th Place Aramis Taboada - 16th Place Heavyweight Class DeMarre Hampton - 8th Place Kyle Wheeler - 9th Place Michael Gonzalez - 15th Place Adrian Kendrick - 16th Place Vinson Charles - 16th Place Super Heavyweight Class David Riley - 7th Place John Blatz - 13th Place Women’s Physique Class A Traci Ivey - 1st Place (Earned Pro Card) Julianne Trebing - 3rd Place Barbi Titus - 5th Place Tia-Marie Hamilton - 9th Place

Class B Indrell Thomas - 1st Place (Earned Pro Card) Joy Groszczyk - 8th Place Class C Sydni Watson - 5th Place Gretta Vita - 10th Place Nikki Fletcher - 12th Place Rebecca Thomas - 14th Place Class D Jennifer Keller - 5th Place Candace Jackson - 7th Place Jacqueline Garcia - 8th Place

Belinda Noguera - 10th Place

Suzette Henderson - 15th Place

Caroline Byrd - 16th Place

Bikini Class A

Shey Webb - 8th Place Arlene Oliva - 14th Place Autumn Brown - 16th Place Oriana D'Elia - 16th Place Mariela Melendez - 16th Place Nanette Mudafort- 16th Place Cristy Munoz - 16th Place

Valencia Suprice - 16th Place Class B Aria Adamy - 5th Place Lauren Starace - 6th Place Nicole Cristell - 16th Place Rebecca Hurst - 16th Place Logan Marion - 16th Place Vanessa Mejia - 16th Place

Yanellis Pupo - 16th Place Class C Miko Brickey - 2nd Place (Earned Pro Card) Shae Van Emloden - 8th Place Blanca Siles - 12th Place Gabriela Sanchez - 16th Place Trease Smock - 16th Place Michelle Sroda - 16th Place Kristina Vinal - 16th Place Class D Savannah Crayon - 6th Place Tara Koenke - 8th Place Juliana Bonarrigo - 16th Place Kristiana Bushe - 16th Place Virginia Luchman - 16th Place Vanessa Marrero - 16th Place Na'Iyma Thompson - 16th Place Antonella Valencia - 16th Place Class E Keisha McKenzie - 1st Place (Earned Pro Card) Courtney Garbow - 15th Place Coeurlida Ashby - 16th Place Chelsea Balsamico - 16th Place Kristine Dunn - 16th Place Melissa Ferreiro - 16th Place Susan Jallo - 16th Place

Neslande Joseph - 16th Place

Grace Martinez - 16th Place

Class F Gia McCool - 12th Place Graziele Campos - 16th Place Alessandra Givens - 16th Place Amanda Muiter - 16th Place Megan Viola - 16th Place Women’s Bodybuilding Lightweight Class Frauke Diaz - 2nd Place Heavyweight Class Anne Sheehan - 5th Place Men’s Physique Class A

Gerardo Gabriel - 1st Place (Earned Pro Card) Marc Celestin - 2nd Place (Earned Pro Card) Shaun Gaiser - 9th Place William Gill - 13th Place Allen Porcenna - 15th Place Adolphe Adras - 16th Place Kevin Moreno - 16th Place Carlos Dominguez - 16th Place Trevor Lazarus - 16th Place Nicholas Peragine - 16th Place

Richard Vono - 16th Place

Joey Wahlberg - 16th Place Class B Jordan Martinez - 16th Place Antony Portland - 16th Place Class C Raphael Tavares - 8th Place Christopher Godoy - 16th Place Bryan Wardlaw - 16th Place Class D August Lisec - 3rd Place Cho Ndiforchu - 7th Place Naltradamus Abney - 10th Place Ryan Howard - 14th Place Joram Clervius - 16th Place Casey Dunne - 16th Place Luke Masciarelli - 16th Place Anthony Monjiote - 16th Place Clay Payne - 16th Place Vincente Santana - 16th Place

Joshua Tabor - 16th Place

Class E Michael Lavelanet - 9th Place Jess Welna - 10th Place Abeku Wilson - 13th Place Michael Baysdon - 16th Place Quincy Williams - 16th Place

Class F Bogy Yordanov - 5th Place Jeremy Franklin - 12th Place Figure Class A Nicolle Mudafort - 1st Place (Earned Pro Card) Amy Endres - 14th Place Class B Tiffany Faust - 3rd Place Leslie Morris - 7th Place Melissa Delaney - 8th Place

Viviana Lo Monaco - 10th Place

Natalie Navas - 12th Place

Dianna Raymond - 13th Place

Amanda Fanelli - 15th Place

Alaina Nealon - 16th Place

Roxane Perez - 16th Place

Class C Natalia Coelho - 1st Place (Earned Pro Card) Jessica Smith-McLeod - 9th Place

Mariane Tomita - 12th Place

Ericka Otera - 14th Place

Ana Melissa Cardenas - 16th Place

Kristen Dumont - 16th Place

SuzAnne Llano - 16th Place

Laura Newton - 16th Place

Narby Valladares - 16th Place Class D Bonnie Peterson - 3rd Place

Beth Harris - 7th Place

Evon Pennington - 8th Place

Esther Kelly - 15th Place

Jayme Lail - 16th Place

Marisol Ojeda-Cancio - 16th Place

Tania Valdes - 16th Place Class E Maude Exantus - 3rd Place Mariana Coker - 6th Place Lisa Campbell - 7th Place Jada Beverly - 10th Place

Rose Kotitschke - 16th Place

Kimberly Steckman - 16th Place

Class F

Rachel Thorpe - 6th Place Yesenia Perez - 11th Place

Source: John Hansen; www.FloridaPhysique.com

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square